live time

wyniki

The Rotax MAX Challenge™ (RMC) to formuła wyścigów kartingowych z wykorzystaniem silników 125 Rotax Max. Właścicileme i organizatorem zawodów jest firma BRP oraz jej dystrybutorzy. Zawody zostały zatwierdzony przez CIK-FIA (Międzynarodową Komisję Kartingową / Federation Internationale de l'Automobile). Silniki Rotax MAX charakteryzuje jednakowa wydajnośc, dlatego w wyścigach liczą się przedewszytskim umiejętnośći kierowcy.

 

Do 2014 roku Rotax MAX Challenge Poland był organizowany jako zawody Pucharowe. W 2015 roku oprócz 10 rund serii Pucharowej, zostaną rozganizowane 2 rundy Kartingowych Mistrzostw Polski ROTAX.

 

 

Kategorie Rotax MAX Challenge Poland

 

125 MICRO MAX
Przeznaczona jest dla zawodników, którzy otrzymali licencję sportu kartingowego JUNIOR, mogących startować do końca roku kalendarzowego w którym kończą 11 lat, startujących na kartach zgodnych z regulaminem technicznym tej kategorii. Klasa ta pozwala wdrożyć się do kartingu młodym adeptom.

 

125 MINI MAX
Przeznaczona jest dla zawodników, którzy w roku rozgrywania zawodów kończą 10 lat do końca roku kalendarzowego, w którym kończą 13 lat, posiadających licencję kartingową JUNIOR i startujących na kartach zgodnych z regulaminem technicznym tej kategorii.

 

125 JUNIOR MAX
Przeznaczona jestdla zawodników, którzy w roku rozgrywania zawodów kończą 12 lat do końca roku kalendarzowego, w którym kończą 16 lat, posiadających licencję kartingową JUNIOR lub SENIOR i startujących na kartach zgodnych z regulaminem technicznym tej kategorii.

 

125 SENIOR MAX
Przeznaczona jest dla zawodników, którzy w roku rozgrywania zawodów kończą 15 lat, posiadających licencję kartingową SENIOR i startujących na kartach zgodnych z regulaminem technicznym tej kategorii

 

125 DD2 MAX
Przeznaczona jest dla zawodników, którzy w roku rozgrywania zawodów kończą 15 lat, posiadających licencję kartingową SENIOR i startujących na kartach zgodnych z regulaminem technicznym tej kategorii.

 

125 DD2 MASTERS
Przeznaczona jest dla zawodników, którzy w roku rozgrywania zawodów kończą 32 lata, posiadających licencję kartingową SENIOR i startujących na kartach zgodnych z regulaminem technicznym tej kategorii.